Labdisc BioChem

Mobilne, cyfrowe laboratorium przyrodnicze

Labdisc to kompaktowe i przyjazne w obsłudze urządzenie do przeprowadzania eksperymentów z każdej dziedziny nauk przyrodniczych.

Labdisc BioChem ma najbardziej rozbudowaną gamę wbudowanych czujników. W dysku o niewielkich rozmiarach (średnica urządzenia to 13,2 cm) umieszczono 15 czujników tak dobranych by mozna prowadzić zaawansowane doświadczenia z biologii i chemii w starszych klasach szkoły podstawowej jak i w szkole ponadpodstawowej. Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie.

Labdisc BioChem pozwala na przeprowadzenie różnorodnych eksperymentów i doświadczeń z zakresu biologii i chemii zarówno w szkolnej klasie, jak i po za nią np. na wycieczce (dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci). Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku lub na cyfrowych miernikach w oprogramowaniu GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android).

Pomiary przeprowadzone poza klasą zostają zapisane w pamięci urządzenia, a po powrocie do szkoły przesyłane są do komputera.

Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc BioChem umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Do wykresów uczniowie mogą dodawać własne adnotacje z informacjami, gdzie zostały dokonane pomiary, o której godzinie a nawet zdjęcia miejsc pomiarów.

Dodatkowo dysk ten wyposażony jest w GPS, dzięki któremu wyniki pomiarów i eksperymentów można nanosić na Mapy Google.

ParametrLabdisc BioChem
Tryb pracy autonomicznejTAK
Zdalne rejestrowanie danychTAK
Rejestracja danych GPSTAK
Maks. szybkość pobierania danych100 000/s
Pamięć wewnętrzna1 000 000 próbek
BateriaLiPo 3.6V
Żywotność baterii> 150 godzin
WyświetlaczLCD 64 x 128 pikseli
Klawiatura (przyciski)TAK
Komunikacja USBUSB
Szczegółowa specyfikacjaLabdisc BioChem
Ta strona używa cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na naszą politykę prywatności