Labdisc Fizyka

Mobilne, cyfrowe laboratorium przyrodnicze

Labdisc to kompaktowe i przyjazne w obsłudze urządzenie do przeprowadzania eksperymentów z każdej dziedziny nauk przyrodniczych.

Labdisc Fizyka to cyfrowe, mobilne laboratorium fizyczne w postaci niewielkiego dysku (średnica13,2 cm). 11 wbudowanych czujników przeznaczone są do doświadczeń z zakresu fizyki – tak związanej z ruchem jak i z prądem. Znajdują one zastosowanie w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie.

Możliwe jest przeprowadzanie różnorodnych eksperymentów i doświadczeń fizycznych zarówno w szkolnej klasie, jak i po za nią (np. na wycieczce), dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci. Labdisc fizyka może współpracować bezprzewodowo z komputerem lub tabletem, a wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku lub w oprogramowaniu GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android). Pomiary przeprowadzone poza klasą zostają zapisane w pamięci urządzenia, a po powrocie do szkoły przesyłane do komputera gdzie wykorzystując oprogramowanie GlobiLab można poddać je gruntownej analizie.

Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc Fizyka umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Do wykresów uczniowie mogą dodawać własne adnotacje z informacjami, gdzie zostały dokonane pomiary, o której godzinie a nawet zdjęcia miejsc pomiarów.

ParametrLabdisc Fizyka
Tryb pracy autonomicznejTAK
Rejestracja danych GPSNIE
Maks. szybkość pobierania danych100 000/s
Pamięć wewnętrzna1 000 000 próbek
BateriaLiPo 3.6V
Żywotność baterii> 150 godzin
WyświetlaczLCD 64 x 128 pikseli
Klawiatura (przyciski)TAK
Komunikacja USBUSB
Zdalne rejestrowanie danychTAK
Szczegółowa specyfikacjaLabdisc Fizyka
Ta strona używa cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na naszą politykę prywatności