Labdisc Uniwersalny

Mobilne, cyfrowe laboratorium przyrodnicze

Labdisc to kompaktowe i przyjazne w obsłudze urządzenie do przeprowadzania eksperymentów z każdej dziedziny nauk przyrodniczych.

Labdisc to cyfrowe, mobilne laboratorium przyrodnicze. W dysk o niewielkiej średnicy (13,2 cm) wbudowano 13 czujników, które umożliwiają wykonywanie doświadczeń w podstawowym zakresie biologii i fizyki. Doskonale nadają się na lekcje przyrody w młodszych klasach i na wymagające precyzji pomiaru doświadczenia w szkole ponadpodstawowej. Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie.

Dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci, Labdisc Uniwersalny pozwala na przeprowadzenie doświadczeń z różnych przedmiotów, zarówno w klasie, jak i w plenerze. Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku, a także przy użyciu oprogramowania GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android). Dane z doświadczeń przeprowadzonych bez połączenia z komputerem czy tabletem zostają zapisane w pamięci labdisc. Po powrocie do szkoły dane można przesłać do komputera.

Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc Uniwersalny umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Funkcja Adnotacje umożliwia dodawanie własnych tekstów i zdjęć do wykresów, zapewniając uzupełnienie opisu.

Labdisc Uniwersalny wyposażony jest w GPS, dzięki któremu wyniki pomiarów i eksperymentów można nanosić na Mapy Google.

ParametrLabdisc Uniwersalny
Tryb pracy autonomicznejTAK
Zdalne rejestrowanie danychTAK
Rejestracja danych GPSTAK
Maks. szybkość pobierania danych100 000/s
Pamięć wewnętrzna1 000 000 próbek
BateriaLiPo 3.6V
Żywotność baterii> 150 godzin
WyświetlaczLCD 64 x 128 pikseli
Klawiatura (przyciski)TAK
Komunikacja USBUSB
Szczegółowa specyfikacjaLabdisc Uniwersalny
Ta strona używa cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na naszą politykę prywatności