Skaner Scan Dimension SOL 3D PRO

Precyzyjna technologia łatwa w użyciu

Skaner SOL 3D Pro to jeden z najdokładniejszych skanerów biurkowych 3D na rynku. Jest mały i lekki, podczas skanowania wykorzystuje połączenie dwóch technologii triangulacji laserowej i światła białego.

Obrotowa podstawka pomaga zautomatyzować proces skanowania. Dedykowane oprogramowanie dostarcza skan 3D bez konieczności ręcznego usuwania nierówności czy artefaktów.

Dołączone oprogramowanie pozwala na szybki eksport, a następnie edycję w oprogramowaniu 3D innych firm.

Skaner został opracowany i wprowadzony na rynek przez duńską firmę Scan Dimension. Scan Dimension to firma technologiczna z 30-letnim doświadczeniem w sektorze przechwytywania obrazu.

Skaner 3D SOL PRO to skaner biurkowy o wysokiej dokładności do małych i średnich obiektów

Tryb skanowania o wysokiej dokładności skanuje obiekty z dokładnością do 0,05 mm, podczas gdy tryb skanowania turbo zajmuje tylko 8 minut, aby ukończyć skanowanie 360° – łącznie z kalibracją i tworzeniem siatki. Należy pamiętać, że szybkość skanowania 3D zawsze zależy od sprzętu komputerowego i złożoności obiektu. Ten wszechstronny, ale łatwy w obsłudze skaner będzie mógł być wykorzystany w każdej szkole do stworzenia modelu i następnie wydrukowania go na drukarce 3D.

Oprogramowanie

Oprogramowanie SOL PRO Creator służy do stworzenie modelu 3D obiektu. Wszystko odbywa się w sposób automatyczny, bez potrzeby ręcznego wyrównywania lub usuwania niechcianych artefaktów ze skanu. Oprogramowanie zawiera między innymi innowacyjną opcję zoptymalizowanego skanowania obiektów o ciemnych lub częściowo ciemnych powierzchniach. Umożliwia także skanowanie niestabilnych obiektów. Drugi program dostarczony razem ze skanerem to SOL PRO Viewer. Umożliwia przeglądanie zeskanowanych modeli 3D w różnych renderingach i eksportowanie do różnych programów 3D innych firm w celu dalszej edycji, pomiarów lub druku 3D.

Technologia skanowania 3D

Skaner wykorzystuje połączenie triangulacji laserowej i technologii światła białego. Tekstury i kolory są rejestrowane za pomocą aparatu z optycznie skompensowaną rozdzielczością 8 MP.

ParametrModel Scan Dimension SOL 3D PRO
Maksymalny rozmiar obiektu170 x 170 mm
Minimalny rozmiar obiektu20 x 20 mm
Maksymalna waga obiektu2 kg
Zakres pracy210 – 360 mm
Dokładność0,05 mm
Rozdzielczość kamery8 MP z kompensacją optyczną
KalibracjaAutomatyczna
360° skan od początku do końcaTryb normalny 15 min / Tryb turbo 8 min
Typy plików eksportuOBJ, STL, PLY, DAE, XYZ
Szczegółowa specyfikacjaScan Dimension SOL 3D PRO
Ta strona używa cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na naszą politykę prywatności