Skaner Scan Dimension SOL 3D

Najbardziej przyjazny dla użytkownika skaner na rynku

Skaner SOL 3D to łatwe w użyciu urządzenie do tworzenia cyfrowych modeli 3D z obiektów rzeczywistych. Skaner SOL 3D jest niewielki i lekki, podczas skanowania wykorzystuje połączenie dwóch technologii: triangulacji laserowej i światła białego.

Obrotowa podstawka pomaga zautomatyzować proces skanowania. Dedykowane oprogramowanie SOL Creator prowadzi użytkownika przez proces skanowania, informując o kolejnych krokach.

Gotowe modele 3D są wyświetlane bezpośrednio w oprogramowaniu Viewer SOL 3D. Można je następnie eksportować i dalej edytować w oprogramowaniu 3D innych firm.

Skaner został opracowany i wprowadzony na rynek przez duńską firmę Scan Dimension. Scan Dimension to firma technologiczna z 30-letnim doświadczeniem w sektorze przechwytywania obrazu.

Kalibracja jest szybka i automatyczna, oprogramowanie jest łatwe w obsłudze i nie ma potrzeby ręcznego wyrównywania siatki. Skaner posiada również automatyczny stół obrotowy, dzięki czemu proces skanowania 3D jest całkowicie zautomatyzowany.

Wykorzystanie technologii światła białego i triangulacji laserowej pozwala skanerowi SOL 3D osiągnąć rozdzielczość 0,1 mm z funkcją tekstury. Kamera wychwytuje teksturę, a laser zbiera jej geometrię.

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą, projektantem, pedagogiem, uczniem czy hobbystą, będziesz mógł urzeczywistnić swoje pomysły.

Zespół inżynierów Scan Dimension skupił się na opracowaniu niezwykle łatwego w obsłudze skanera. Aby rozpocząć skanowanie, skaner kalibruje się samodzielnie w dołączonym namiocie, a użytkownicy po prostu umieszczają przedmiot na talerzu obrotowym i naciskają przycisk rozpoczęcia skanowania — laser, kamera i oprogramowanie zajmują się resztą. Możesz ponownie przeskanować swój obiekt pod różnymi kątami, aby upewnić się, że cała geometria i tekstura zostały prawidłowo sczytane, a oprogramowanie utworzy siatkę.

ParametrModel Scan Dimension SOL 3D
Maksymalny rozmiar obiektu3.9 × 3.9 cala |100×100 mm w pozycji bliskiej
6.7 × 6.7 cala | 170×170 mm w pozycji dalekiej
Minimalny rozmiar obiektu1 × 1 cala | 25 × 25 mm
Maksymalna waga obiektu2 kg
Zakres pracy210 – 360 mm
Dokładność0.1 mm (0.004 inches)
Rozdzielczość kamery5 MP z kompensacją optyczną
KalibracjaAutomatyczna
360° skan od początku do końcaTryb normalny 20 min. / Tryb turbo 10 min.
Typy plików eksportuOBJ, STL, PLY, DAE, XYZ
Szczegółowa specyfikacjaScan Dimension SOL 3D
Ta strona używa cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na naszą politykę prywatności