Labdisc Środowisko

Mobilne, cyfrowe laboratorium przyrodnicze

Labdisc to kompaktowe i przyjazne w obsłudze urządzenie do przeprowadzania eksperymentów z każdej dziedziny nauk przyrodniczych.

Wbudowane w dysk pomiarowy czujniki zostały tak dobrane, aby umożliwiały przeprowadzanie doświadczeń związanych z podstawowymi badaniami i analizą środowiska. Labdisc środowisko doskonale sprawdzi się w szkole podstawowej i średniej, gdzie uczniowie od najmłodszych lat mogą uczyć się właściwych umiejętności oraz postaw związanych z ekologią. Jest on dobrym uzupełnieniem zajęć w szkolnych kółkach zainteresowań oraz przydatny podczas zajęć prowadzonych w instytucjach związanych z edukacją ekologiczną i jednostkach ochrony środowiska.

Cyfrowe, mobilne laboratorium przyrodnicze Labdisc Środowiskowy to dysk o średnicy 13,2 cm z wbudowanymi 13 czujnikami (oraz portem uniwersalnym). Dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci, pozwala na przeprowadzenie doświadczeń z różnych przedmiotów, zarówno w klasie, jak i w plenerze. Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku, a także przy użyciu oprogramowania GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android). Dane z doświadczeń przeprowadzonych bez połączenia z komputerem czy tabletem zostają zapisane w pamięci Labdisc. Po powrocie do szkoły dane można przesłać do komputera.

Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Funkcja Adnotacje umożliwia dodawanie do wykresów własnych tekstów i zdjęć.

Labdisc Środowiskowy wyposażony jest w GPS, dzięki czemu wyniki pomiarów i eksperymentów można nanosić na Mapy Google.

ParametrLabdisc Środowisko
Tryb pracy autonomicznejTAK
Zdalne rejestrowanie danychTAK
Rejestracja danych GPSTAK
Maks. szybkość pobierania danych100 000/s
Pamięć wewnętrzna1 000 000 próbek
BateriaLiPo 3.6V
Żywotność baterii> 150 godzin
WyświetlaczLCD 64 x 128 pikseli
Klawiatura (przyciski)TAK
Komunikacja USBUSB
Szczegółowa specyfikacjaLabdisc Środowisko
Ta strona używa cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na naszą politykę prywatności